Speeldata: 15 November 2008 - 14:00
ZATERDAG 15 NOVEMBER ‘08
14.00 Studio 1 Lezing door J.J.A. Mooij Het Europa der filosofen (in het Nederlands)
14.00 Studio 2 Film als Filosofie: Lezing door Olivier Pourriol en inleiding tot de film Blade Runner van Ridley Scott(Inleiding in het Frans en in het Nederlands, lezing in het Frans)
14.00 > 15.30 Foyer 2 Kinderatelier Wat is filosofie?» en «Wie is Schopenhauer?” onder de artistieke leiding van Gerhard Jäger (in het Frans en in het Nederlands)In samenwerking met Art Basics for Children
14.00 > 15.00 Foyer 3 Kinderatelier over diversiteit en identiteit geanimeerd door Eddie Janssens, Inge Duytschaever en Jan Knops (in het Frans en in het Nederlands)Een project van Karin Borghouts en Initia vzw., artistiek leider Jan Knops
14.30 Studio 1 Lezing door Jacques Dewitte L’exception européenne (in het Frans)
15.00 Studio 1 Vlaams Radio Koor Max Reger Prog: 8 Geistliche Gesänge op. 128
15.00 > 20.00 Flagey Hall Boekenmarkt In samenwerking met De Zondvloed, Tropismes, Sterling, Abélard
15.00 > 20.00 Flagey Hall De Leeskamer: ontmoetingen en gesprekken rond filosofische boeken en tijdschriften
15.25 Studio 1 Gesprek met J.J.A. Mooij en Jacques Dewitte Gemodereerd door Michaël Zeeman en Jacques De Decker (in het Frans en in het Nederlands)
16.00 Studio 5 Film als Filosofie: Projectie van de film Blade Runner van Ridley Scott (director’s cut) introductie in het Nederlands en het Frans. USA – 1982-1991 – fictie – kleur – 117’ – OV – FR & NL OND.Met Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young
16.00 Studio 2 Lectuur van de filosofische tekst 'Genoten' van Eugène Savitzkaya door Tristero (in het Nederlands)
16.00 Studio 3 Lectuur van de filosofische tekst 'Convives' van Eugène Savitzkaya door Transquinquennal (in het Frans)
16.00 > 17.30 Foyer 2 Kinderatelier «Wat is filosofie?» en «Wie is Schopenhauer?” onder de artistieke leiding van Gerhard Jäger (in het Frans en in het Nederlands)In samenwerking met Art Basics for Children
16.00 > 17.00 Foyer 3 Kinderatelier over diversiteit en identiteit geanimeerd door Eddie Janssens, Inge Duytschaever en Jan Knops (in het Frans en in het Nederlands)Een project van Karin Borghouts en Initia vzw., artistiek leider Jan Knops
16.30 Studio 1 Lectuur door Ina Geerts van de tekst Zelfportret met vetrollen geschreven door Kamiel Vanhole (†), Met commentaar van Koen Peeters en Benno Barnard, gevolgd door een gesprek met Michaël Zeeman (in het Nederlands)
16.30 Studio 2 'Poreuze economie' Lezing door Gido Berns over de onbegrensdheid van de economie en de begrenzing van Europa (in het Frans)
16.30 > 18.30 Studio 3 Debat met Jacques De Decker, Laurent Van Eynde en William Bourton over 'Amerikaanse mythe en realiteit'
17.00 Foyer 3 Tentoonstelling Living: foto’s over diversiteit en identiteit Een project van Karin Borghouts en Initia vzw., artistiek leider Jan Knops
17.30 Studio 2 Lezing door Rachid Benzine over de filosofie van Paul Ricoeur (in het Frans)In samenwerking met Daarkom
17.45 Studio 1 Lezing door Frank Albers over Shakespeare in Europa (in het Nederlands)
20.00 Studio 1 'Est-ce que nos valeurs universelles sont universables?' Ine Pisters, hoofdredactrice van Het Vrije Woord, spreekt met Jacques Rifflet aangevuld met de antropologische visie van Rik Pinxten (in het Frans)
20.00 Studio 2 Film als Filosofie: Lezing door Jacques Aumont en inleiding tot de film L’annonce faite à Marie van Alain Cuny (Inleiding in het Frans en in het Nederlands, lezing in het Frans)
20.00 Studio 3 Filosofisch Salon (in het Nederlands) In opdracht van de Werkgroep Filosofie en Maatschappij van de K.U.L. schrijven twee filosofen, Raf Geenens en Stefan Rummens, een tekst die ze voorafgaand aan het festival laten verschijnen in Knack. Tijdens het festival wordt deze tekst in een lezing 'beantwoord' door twee respondenten. Eén en ander is in opmaak voor een debat met het publiek.
21.15 Studio 1 Gesprek tussen Jean-Marc Ferry en William Bourton (in het Frans)
21.45 Studio 2 'Poreuze economie' Lezing door Gido Berns over de onbegrensdheid van de economie en de begrenzing van Europa (in het Nederlands)
21.45 Studio 3 Gesprek tussen Caroline de Gruyter en Michaël Zeeman "over expats, Europeanen in Brussel en daarbuiten, en hun identiteit." (in het Nederlands)
22.15 Studio 5 Film als Filosofie: Projectie van de film L’annonce faite à Marie van Alain Cuny. Introductie in het Nederlands en het Frans.
F/CND – 1991 – fictie – kleur – 91’ – OV FR
Met Roberto Benavente, Christelle Chalab, Alain Cuny
Prod. Flagey & Het Koninklijk Belgisch Filmarchief
Programmatie vrijdag 14 november:
http://www.flagey.be/nl/activiteiten/316/denken-feest
Programmatie zondag 16 november:
http://www.flagey.be/nl/activiteiten/751/denken-feest
Breng een vriend op de hoogte