« vorigeZondag, Januari 18 2009volgende »
jazz-stories---toots.jpg
Jazz 18 Januari 2009 | 11:00

Jazz Stories
De grote generatie II

Studio 3

SPOOR 2: Woorden met een stem

Het verdere verloop van een hoogseizoen.

De avonturen van Jean ‘Toots’ Thielemans en Bobby Jaspar in de States zijn heuse filmscenario’s. René Thomas duikt vanuit Canada heel even op in New York maar verkiest toch naar Europa terug te keren.

Meer lezen

Nodig een vriend uit

Breng een vriend op de hoogte

Koop online

€ 10

madame-de.jpg
Film van 05 Januari 2009 tot 25 Januari 2009

'Madame de....

Studio 5

SPOOR 7: Studio 5 Movies

Max Ophuls - FR – 2002 – fictie – zwart-wit – 99’ – OV

Max Ophüls, een van de grootste stilisten en estheten die de cinema voortgebracht heeft, laat in zijn voorlaatste film Madame de… nogmaals zien hoe zijn visueel vernuft hand in hand gaat met tintelende emoties. De titelheldin gravin Louise de… ziet zich genoodzaakt de diamanten oorringen te verkopen die ze van haar echtgenoot als huwelijkscadeau gekregen heeft.

De juwelen leggen een merkwaardig parcours af en via de oorringen schildert Ophuls een indringend portret van de menselijke ziel met al haar kleine kantjes, maar ook met haar momenten van grootsheid.

Meer lezen

Nodig een vriend uit

Breng een vriend op de hoogte

Koop online

€ 7 ( € 5.50)

raging-bull.jpg
Film van 07 Januari 2009 tot 18 Februari 2009

'Raging Bull'

Studio 5

SPOOR 7: Studio 5 Movies

Martin Scorsese - USA – 1980 – fictie - zwart-wit + kleur – 126’ – OV – NL OND

Oude boksfilms als The Set-up hebben Martin Scorsese altijd erg aangesproken, dus stond het in de sterren geschreven dat hij ooit zelf zijn camera op een bokser zou richten, en dan liefst in zwart-wit waardoor hij de sfeer van die oude meesterwerken kon oproepen. Raging Bull is het levensverhaal van Jack La Motta, de vermaarde middengewichtbokser die na zijn carrière een gevierde stand-upcomedian werd. Robert DeNiro, die vele kilo's aankwam voor de rol, zet een indrukwekkende La Motta neer, maar door zijn explosief karakter vereenzaamd raakte.

Meer lezen

Nodig een vriend uit

Breng een vriend op de hoogte

Koop online

€ 7 ( € 5.50)

schindler's-list.jpg
Film van 12 Januari 2009 tot 08 Februari 2009

'Schindler's list'

Studio 5

SPOOR 7: Studio 5 Movies

Steven Spielberg - USA – 1993 – fictie – zwart-wit – 197’ - OV – NL OND

Zelfs Steven Spielberg koos in zijn carrière voor zwart-wit en na het bekijken van deze holocaustfilm is het onmogelijk hem in kleur voor te stellen. Schindler's List portretteert Oskar Schindler, de Duitse industrieel die ruim duizend Joden van de gaskamers redde door ze te werk te stellen in zijn fabrieken. Voor één keer laat Spielberg zelfs het kleinste greintje sentimentaliteit varen in een overrompelende film die geen enkele toeschouwer onberoerd kan laten. 195 minuten uitmuntende beheersing van het filmmedium.

Meer lezen

Nodig een vriend uit

Breng een vriend op de hoogte

Koop online

€ 7 ( € 5.50)