| « vorige | Donderdag, Juli 1 2010 | volgende » |
|---|
John Boorman - USA / GB – 1981 – fictie – kleur – OV – NL & FR OND
Cyclus: John Boorman: wouden
Wie het magische zwaard Excalibur uit de rots kan trekken wordt de koning van Engeland. Arthur slaagt daarin en verenigt de ruziënde landheren aan zijn legendarische Ronde Tafel. Maar niet iedereen van die ridders (bij hen o.a. Lancelot en Perceval) hebben het goed voor met Koning Arthur.
Breng een vriend op de hoogte
John Cassavetes - USA – 1959 – fictie – zwart-wit – 81’ – NL & FR OND
Cyclus: Zes Cassavetes
Op het moment dat Jean-Luc Godard de Europese cinema revolutioneerde met A bout de souffle, in 1959, schudde Cassavetes met zijn debuut Shadows de Amerikaanse cinema door elkaar. In dit cinematografische equivalent van een jazzconcert versnijdt Cassavetes de levens van zijn drie protagonisten, vrijelijk heen en weer springend door tijd en ruimte.
Breng een vriend op de hoogte
Mat Whitecross / Michael Winterbottom - GB – 2009 – documentaire – kleur / couleur – 79’ – OV / VO – NL OND / STT FR
The Shock Doctrine, het boek over het rampenkapitalisme van de linkse polemiste Naomi Klein, is op drie jaar tijd al tweemaal de basis geweest van een documentaire. De tweede daarvan, The Shock Doctrine, van Michael Winterbottom en Mat Whitecross (samen verantwoordelijk voor The Road to Guantánamo) volgt vrij getrouw het boek van Klein. Zij legt daarin een verband tussen technieken als elektroshocks, extremere vormen van foltering, het neoliberalisme van Milton Friedman en de wijze waarop de VS in de jaren zeventig linkse regimes hielpen vervangen door rechtse.
Breng een vriend op de hoogte