-
Monday 1
-
Tuesday 2
-
Wednesday 3
-
Thursday 4
-
Friday 5
-
Saturday 6
-
Sunday 7
-
Closing evening
19:30 -
Brussels Short Film Festival
19:30
-
-
Monday 8
-
Tuesday 9
-
Wednesday 10
-
Thursday 11
-
The Belgian School of cello playing
14:00 -
Queen Elisabeth Competition [First round]
15:00 -
Food Coop
17:30 -
Bugsy
19:30 -
Queen Elisabeth Competition [First round]
20:00 -
Beyond the Mountains and Hills
22:00
-
-
Friday 12
-
Saturday 13
-
The Belgian School of cello playing
14:00 -
Queen Elisabeth Competition [First round]
15:00 -
Afterimages
15:30 -
L'Atalante
17:30 -
On the other side
19:30 -
Queen Elisabeth Competition [First round]
20:00 -
Beyond the Mountains and Hills
21:30
-
-
Sunday 14
-
The Belgian School of cello playing
14:00 -
Day Off
15:30 -
Akira Kurosawa’s Dreams
17:45 -
Beyond the Mountains and Hills
20:00
-
-
Monday 15
-
Tuesday 16
-
Wednesday 17
-
Thursday 18
-
Friday 19
-
Saturday 20
-
Sunday 21
-
Monday 22
-
Tuesday 23
-
Wednesday 24
-
Akira Kurosawa’s Dreams
17:30 -
Eye of the Storm
19:45 -
Beyond the Mountains and Hills
21:45
-
-
Thursday 25
-
Eye of the Storm
15:30 -
Annik Leroy: Tremor – Es ist immer krieg
17:30 -
Boudu Saved from Drowning
19:30 -
Rhapsody in August
21:30
-
-
Friday 26
-
Akira Kurosawa’s Dreams
17:30 -
Eye of the Storm
19:45 -
Base-12
20:00 -
Lebedev / Revnyuk / Kravtsov Trio (Russia)
21:00 -
Annik Leroy: Tremor – Es ist immer krieg
21:30 -
Base-12
22:00 -
Lebedev / Revnyuk / Kravtsov Trio (Russia)
23:00
-
-
Saturday 27
-
Filmconcert: Gosses de Tokyo
14:00 -
Boudu Saved from Drowning
15:30 -
La Dilettante
17:30 -
Beyond the Mountains and Hills
19:45 -
Les Fous de Saint-Fol
20:00 -
Nicolas Kummert & Lionel Loueke Duo
21:00 -
Eye of the Storm
21:30 -
Les Fous de Saint-Fol
22:00 -
Nicolas Kummert & Lionel Loueke Duo
23:00
-
-
Sunday 28
-
By the Pricking of My Thumbs
15:30 -
Eye of the Storm
17:30 -
Partners in Crime
19:30
-
-
Monday 29
-
Eye of the Storm
17:30 -
Valentin Valentin
19:30
-
-
Tuesday 30
-
Wednesday 31
-
Eye of the Storm
17:30 -
La Dilettante
19:30 -
FUNDAMENT
20:15 -
Beyond the Mountains and Hills
21:45
-
-
Thursday 1
-
Eraserhead
17:30 -
The African Queen
19:30 -
Blue Velvet
21:45
-
-
Friday 2
-
Beyond the Mountains and Hills
17:30 -
Inkotanyi
19:30 -
Eraserhead
22:00
-
-
Saturday 3
-
The Tin Drum (Director's Cut)
15:30 -
Blue Velvet
18:30 -
Beyond the Mountains and Hills
20:45
-
-
Sunday 4
-
Twin Peaks: Fire Walk with Me
15:30 -
The Tin Drum (Director's Cut)
18:00 -
The Straight Story
21:00
-